Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Bezpieczne stosowanie suplementów diety – sprawdź suplement w rejestrze

suplementy
Suplementy diety to środki, których celem jest uzupełnienie codziennej diety. Ich skład stanowi skoncentrowane źródło witamin, składników mineralnych i innych substancji wykazujących efekty odżywcze. Najczęściej występują w postaci tabletek, kapsułek lub proszku, a ich stosowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia i zmniejszenia ryzyka wystąpienia niektórych chorób.

Rodzaje suplementów diety

Suplementy pomogą dostarczyć składniki odżywcze lub inne substancje o działaniu żywieniowym. Regularne stosowanie suplementów sprzyja uzupełnieniu deficytów na niektóre witaminy i minerały. Produkty są tworzone z koncentratów substancji, które są obecne w normalnej żywności. Specjaliści dzielą suplementy na witaminowe, mineralne, botaniczne, aminokwasy i białka oraz probiotyki. Podział ten uwzględnia typ składnika aktywnego. Półki w sklepach i aptekach są pełne różnorodnych suplementów diety. Wiele z nich pomaga uzupełnić niedobory składników w diecie. Najpopularniejsze są suplementy diety wspomagające proces odchudzania, które hamują apetyt lub spalają tłuszcz.

Skład suplementów diety

Poza witaminami i składnikami mineralnymi zawierają wiele różnych związków bioaktywnych. Obecne w nich bioflawonoidy, l-karnityna, kwas liponowy lub koenzym Q. Wykazując silne działanie, przeciwutleniające będą wywierały korzystny wpływ na serce i układ krążenia. Suplementy mogą zawierać także wyciągi z roślin i ziół, które wspomogą procesy zasypiania.

Bezpieczne stosowanie suplementów

Suplementy diety pomogą w utrzymaniu prawidłowych procesów zachodzących w organizmie. Celem zażywania suplementów nie jest leczenie, a wspomaganie zdrowia. Suplementy stosują zazwyczaj ludzie zdrowi lub chorzy jako dodatek do leczenia. Produkty pomogą zminimalizować skutki działania czynników ryzyka wywołujących choroby. Bezpieczne stosowanie suplementów to przede wszystkim konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. Przed zażyciem produktów należy przeczytać informacje zawarte na opakowaniu. Jeśli stosujemy jakieś leki, należy zapoznać się z ulotką dla pacjenta, ponieważ niektóre zioła i witaminy mogą wchodzić w reakcje z lekami. Witaminy i składniki mineralne mieszają się w organizmie i mogą wywołać różne interakcje. Należy pamiętać, że suplementacja diety jest w niektórych przypadkach niewskazana.

Rejestr suplementów diety

Nowopowstały rejestr suplementów diety suplementy.co pozwoli na sprawdzenie produktu jeszcze przed jego zakupem. Uporządkowane alfabetycznie produkty będzie łatwo znaleźć, może nas w tym wspomóc także wyszukiwarka. Po wybraniu interesującego nas produktu ukaże się jego skład i opis działania. Znajdziemy informację na temat daty zarejestrowania suplementu oraz podmiotu odpowiedzialnego. Klienci uzyskają także informacje na temat postaci suplementu. Odwiedzający serwis mogą podzielić się opinią na temat produktu, co może być pomocne dla innych. To największa tego typu baza suplementów, która ciągle jest rozbudowywana.
Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.suplementy.co/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bezpieczne stosowanie suplementów diety – sprawdź suplement w rejestrze

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0