Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Bądź piękna na lato i ciesz się jędrną skórą!

kobieca sylwetka

Modelowanie sylwetki nie musi być równoznaczne z koniecznością spędzania długich i trudnych godzin w siłowni. Zresztą, nawet intensywne i systematyczne ćwiczenia fizyczne nie pomogą, jeśli borykamy się z problemem cellulitu. Tzw. skórka pomarańczowa jest poważnym kłopotem, z powodu którego cierpią głównie przedstawicielki płci pięknej. Szczególnie narażone są panie w okresie ciąży oraz w trakcie dojrzewania. Grudki pojawiające się pod skórą na udach, pośladkach i brzuchu to nieprawidłowo i nierównomiernie rozmieszczony tłuszcz, któremu towarzyszą obrzękowo-włókniste zmiany w obrębie tkanki podskórnej.

Cellulitu nie można całkowicie zlikwidować czy wyleczyć. Działanie w tym przypadku opiera się na ujędrnianiu sylwetki i minimalizowaniu skutków występowania tzw. skórki pomarańczowej. Skutecznym sposobem stosowanym w Instytucie Luisa jest kształtowanie sylwetki liporadiologią: http://www.instytutluisa.pl/uslugi/ksztaltowanie-sylwetki-liporadiologia/. Fale radiowe, masaż, promieniowanie IR, profilowane rolki oraz światło LED – właśnie te elementy tworzą wspomnianą metodę. Sucha i wiotka skóra w miejscach, które w pewnym sensie decydują o kobiecej atrakcyjności, może być źródłem kompleksów. Aby ujędrnić oraz nawilżyć powłokę ciała, czyniąc ją przy tym wyraźnie piękniejszą i bardziej odżywioną, warto wykorzystywać możliwości, jakie niesie ze sobą liporadiologia.

Jakie rezultaty zapewnia kształtowanie sylwetki za pomocą światła LED, fal radiowych, masażu itd.? Przeprowadzanie zabiegów daje efekty w postaci poprawy krążenia krwi, a także stymulowania skóry do wzmożonej produkcji kolagenu – białka, które nadaje jędrność. Procedura trwa od 30 do 60 minut – w zależności od tego, z jak dużymi zmianami mamy do czynienia. Znaczenie ma również miejsce na ciele, w którym znajduje się cellulit.

Stosowanie liporadiologii nie jest inwazyjne i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, a więc w żaden sposób nie zagraża zdrowiu. Bezpieczeństwo oraz skuteczność – właśnie ze względu na nie coraz więcej osób decyduje się na niewymagające wysiłku ujędrnianie sylwetki i pozbywanie się cellulitu. Dieta, aktywność fizyczna, stosowane kosmetyki nawilżające – te czynniki również mają znaczenie, jednak warto uświadomić sobie, że taki „oręż” jest niewystarczający, aby upiększyć i ujędrnić swoje ciało na lato. Same masaże i manualne „rozbijanie” grudek tłuszczu również nie przyniosą oczekiwanych rezultatów w niedługim czasie – w przeciwieństwie do liporadiologii. Ta metoda jest w pełni bezpieczna i niebywale skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź piękna na lato i ciesz się jędrną skórą!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0