Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Astygmatyzm, a soczewki kontaktowe

oczy

Jeśli masz astygmatyzm, nie jesteś skazany, tylko i wyłącznie na okulary. Zapoznaj się bliżej z torycznymi soczewkami, które poprawią Twoją jakość widzenia! Masz astygmatyzm i długo zwlekałeś z wypróbowaniem soczewek kontaktowych? Niepotrzebnie! Sprawdź to wygodne, praktycznie i tanie rozwiązanie.

Czym jest astygmatyzm i jak się objawia? 

Astygmatyzm to nic innego jak zaburzenie układu optycznego oka. Częstą przyczyną astygmatyzmu jest kształt rogówki. Nie jest ona perfekcyjnie kulista, przez co obraz może rozpraszać się na siatkówce. Skutkuje to nieostrym widzeniem, rozmazanymi konturami, a także zamazanymi punktami, które są widziane w formie plamek. Astygmatyzm może być przyczyną urazu rogówki, jednak w większości przypadków rozwija się niezależnie od tego i może pojawić się na różnych etapach życia.

Tylko okulary? 

Jeśli masz astygmatyzm, nie jesteś skazany, tylko i wyłącznie na okulary ze szkłami cylindrycznymi. Masz także do wyboru toryczne szkła kontaktowe, które sprawdzają się aż w 99,9% przypadków osób, które naszą okulary z cylindrami.

Takie soczewki powinny zostać dopasowane w czasie wizyty u okulisty lub optometrysty. Należy wykonać badanie wzroku, a potem dobrać odpowiednią moc soczewek do wady w każdym oku – bo często zdarza się, że między jednym a drugim są różnice. Przy soczewkach torycznych ważne jest sprawdzenie rotacji soczewki kontaktowej na osi cylindra, to dzięki temu aspektowi zapewniane jest ostre widzenie w szkłach kontaktowych. Soczewki toryczne znajdziesz na: mojepierwszesoczewki.pl.

Dlaczego warto zainteresować się soczewkami kontaktowymi? 

Soczewki kontaktowe to wygoda, której nie warto sobie odmawiać. Soczewki toryczne występują we wszystkich rodzajach, co te standardowe soczewki. Można je kupić w wersji codziennej, tygodniowej, jak i miesięcznej. To od Ciebie zależy, które rozwiązanie uznasz za najwygodniejsze. Soczewki dziennie są odpowiednie dla osób, które wymiennie stosują raz soczewki, raz okulary. Sprawdzą się także w okresach jesienno-zimowych, gdzie często dopada nas grypa, która wymusza wyrzucenie soczewek noszonych w trakcie choroby. Opcja tygodniowa soczewek jest dokonała na wakacje, a miesięczna dla wszystkich tych, którzy zdecydowanie wolą soczewki, zamiast tradycyjnych okularów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Astygmatyzm, a soczewki kontaktowe

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0