Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Alergia zimą

alergia

Wraz z nadejściem zimy sezon na alergię wcale się nie kończy. Gdy typowe objawy uczulenia – katar sienny, kichanie, zatkany nos, łzawienie, pieczenie spojówek – zaczynają przeszkadzać w codziennym życiu, warto sięgnąć po sprawdzony środek.

Jak pokazują badania, dostępny w formie płynu do nosa Xylorin Alergia działa piąć razy szybciej niż tabletki histaminowe. Środek jest efektywny wśród pacjentów cierpiących na alergiczny nieżyt nosa i uczulenie na sierść zwierząt oraz roztocza kurzu. A to właśnie te alergeny, które są szczególnie dokuczliwe w sezonie grzewczym.

Alergia zimą: roztocza i sierść

Dom, który o innych porach roku jest azylem dla alergika, zimą staje się utrapieniem. Pomiędzy jesienią a wiosną zwiększa się bowiem populacja roztoczy kurzu domowego – małych pajęczaków produkujących płyny będące jednym z najbardziej powszechnych alergenów wziewnych. Roztocza rozwijają się w łóżkach, tapicerkach i dywanach, a ich największym sprzymierzeńcem zimą jest centralne ogrzewanie, które sprawia, że kurz unosi się na wysokość twarzy. Podobnie sprawy wyglądają także z innym alergenem – sierścią zwierząt. Ogrzewanie wzmaga objawy, a chłodna pora roku sprawia, że zwierzęta rzadziej opuszczają dom. Także sami alergicy zdecydowanie więcej czasu niż latem spędzają w zamkniętych pomieszczeniach, narażając się w ten sposób na niekorzystne działanie substancji uczulających.

Jak działa Xylorin Alergia?

Zimowe alergeny mają charakter wziewny, to znaczy, że przenikają do organizmu przez nos, przedostają się do błony śluzowej i podrażniają w obrębie komórek tucznych. Komórki te uwalniają histaminę, która łączy się z receptorami i wywołuję objawy uczulenia. Xylorin Alergia działa już na samym początku: tworzy barierę mikrożelową, która zapobiega przedostawaniu się do nosa alergenów i rozbraja substancje uczulające już obecne w nosie. Preparat ma postać żelu, po wstrząśnięciu zamienia się zaś w żel i ułatwia aplikację. Po rozpyleniu oczyszcza także błonę śluzową nosa z alergenów i niweluje wszystkie objawy alergicznego nieżytu nosa, nie wywołując przy tym senności i nie oddziaływając niekorzystnie na organizm. Preparat jest polecany zwłaszcza pacjentom z katarem siennym oraz uczuleniem na sierść zwierząt i roztocza kurzu domowego.

Sposoby na uczulenie

Wpływ na pozytywne opinie na temat Xylorin Alergia ma rewolucyjna technologia zastosowana w produkcie. Dzięki niej produkt jest pięciokrotnie szybszy od zwykłych tabletek histaminowych. Xylorin Alergia należy stosować już na samym początku reakcji alergicznej. Płyn aplikuje się 1-2 razy do każdego otworu nosowego kilkukrotnie w ciągu dnia. Przed użyciem należy energicznie wstrząsnąć. Warto też pamiętać o tym, by regularnie wietrzyć pomieszczenia. Świeże zimowe powietrze neutralizuje alergeny i zmniejsza przykre objawy. Ważne jest również częste sprzątanie domu. Temperatura wewnątrz nie powinna być wyższa niż 21 C. Z otoczenia alergika należy także wyeliminować wszelkie zbiorowiska kurzu: pledy, makatki i grube zasłony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Alergia zimą

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0