Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Aktywny wypoczynek po pracy

fitness

Zmęczeni pracą i nawałem obowiązków pozazawodowych często nie mamy siły na jakąkolwiek aktywność po powrocie do domu. Najchętniej i niestety najczęściej odpoczywamy przed telewizorem na kanapie lub fotelu. Nasz organizm prędzej czy później upomni się jednak o swoje, co może mieć przykre konsekwencje, szczególnie zdrowotne. Na ruch po prostu trzeba znaleźć siły i czas a wysiłek z pewnością zaprocentuje. Zdrowy styl życia wymaga na początku pewnego zaangażowania lecz potem sprawia nam już wiele przyjemności.

Aktywny wypoczynek po pracy może przybierać bardzo wiele form. Warto zastanowić się, co sprawia nam przyjemność i tę dyscyplinę zacząć regularnie uprawiać. Jeśli uwielbiamy jazdę rowerem to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy poruszali się nim nie tylko po pracy. Rezygnacja z jazdy samochodem na rzecz bicyklu może na początku być nieco problematyczna, jednak z czasem, kiedy nasza forma i wydolność ulegną znacznej poprawie, stanie się to tak naturalne, jak oddychanie.

Pływanie

Bardzo wielu ludzi lubi pływać. Z utęsknieniem czekamy na urlop i wakacje, by móc popluskać się w ciepłym morzu. Nie trzeba jednak przecież czekać na to cały rok! W każdym dużym mieście są baseny czy Aquaparki, zaprojektowane w taki sposób, aby można się tam było czuć jak na piaszczystej plaży. Ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że są czynne cały rok, więc nawet kiedy za oknem mróz, śnieg lub deszcz można się tam wybrać i odegnać chandrę.

Siłownia i fitness

Bogatą ofertę posiadają także wszelkiego rodzaju siłownie i kluby fitness. Szczególnie w tych drugich jest w czym wybierać. Opracowywane są coraz to nowe zestawy ćwiczeń odpowiednie dla każdego człowieka. Aerobic, pilaste, step, streching joga i wiele innych to doskonałe metody na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz poprawę samopoczucia. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odzyskiwanie sprawności przebiega szybciej i przynosi bardzie widoczne efekty. Zajęcia tego typu szczególnie polecane są dla osób, które mają problemy z motywacją i same nie potrafią się „zebrać” do wykonywania treningu fitness.

Wycieczka za miasto

Najprzyjemniejszą formą aktywnego wypoczynku po pracy są chyba jednak wycieczki za miasto. Oderwanie się od rzeczywistości i obcowanie ze światem natury sprawia, że każdy człowiek nabiera siły i chęci do życia i podejmowania nowych wyzwań. Nawet dwudniowy wypad pomoże zregenerować siły i sprawi, że wrócimy wypoczęci i zrelaksowani jak po tygodniowy pobycie w SPA. Nie trzeba od razu jechać w góry.

Wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na weekendowy wypad np. w Tatry, jeśli mieszka w miejscowości oddalonej od nich o kilkaset kilometrów. Można jednak poszukać jakichś atrakcyjnych miejsc w swojej okolicy (a takie na pewno się znajdą!) i zaplanować krótki wyjazd. Naprawdę nie trzeba wiele wysiłku ani sporych nakładów finansowych, by wypoczywać czynnie.

Nawet długi spacer jest zdecydowanie lepszy i bardziej pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, niż leżenie na kanapie i raczenie się niezdrowymi, kalorycznymi przekąskami. Po takim weekendzie będziemy wręcz bardziej ospali i ociężali a trudno wtedy o zawojowanie świata.

2 komentarze
  1. Natalia pisze:

    Wiele pomysłów na trening można znaleźć również w domu. Np. z wykorzystaniem expandera. W sumie pierwszy raz przeczytałam o nim na stronie Muscle Boss. Tam też znalazłam przykładowe ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Dla mnie jest to szczególnie istotne ponieważ mam bardzo napięty harmonogram dnia.

  2. Muscle Boss pisze:

    Nordic walking, jogging, jazda na rowerze czy wreszcie gra w piłkę…każda aktywność jest dobra. i każda da pozytywny efekt. Warto nawet wyrwać na zewnątrz ponieważ w mieszkaniu jest mnóstwo rzeczy, które od treningu odciągają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktywny wypoczynek po pracy

Artykuł przeczytasz w: 2 min
2