Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Abdominoplastyka – cud płaskiego brzucha

brzuch

Brzuch jest szczególnie narażony na kumulowanie się tkanki tłuszczowej. Często nawet rygorystyczna dieta nie pomaga i zmagamy się z nieestetycznie wyglądającymi fałdkami. Problem ten dotyka zwłaszcza kobiet w czasie ciąży. Po porodzie bardzo rzadko brzuch powraca do swego poprzedniego kształtu. Obwisła skóra na brzuchu, staje się przyczyną naszego złego samopoczucia i dyskomfortu. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Abdominoplastyka – szybki i bezpieczny zabieg

Abdominoplastyka polega na wycięciu nadmiernej ilości skóry a także tkanki tłuszczowej występującej w okolicach podbrzusza i śródbrzusza. Zabieg sprawia, że znacząco poprawia się wygląd brzucha, a przede wszystkim następuje jego spłaszczenie.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Niemalże każdy z nas, mężczyźni, jak i kobiety, mogą zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu. Wskazaniem jest nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, który trudno zlikwidować z pomocą diety i aktywności fizycznej. Na zabieg nie mogą zdecydować się kobiety, które planują zajść w ciąże. Jak wygląda zabieg można poczytać na http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/sylwetka/plastyka-brzucha-postepowanie

Przygotowanie do operacji

Zanim przystąpimy do zabiegu abdominoplastyki, już dwa tygodnie przed nim powinniśmy zrezygnować z palenia papierosów. Przed zabiegiem należy również stosować ścisłą dietę, a także zrezygnować z opalania, ponieważ czynniki te mogą negatywnie wpływać na gojenie się rany. Należy przesunąć zabieg, jeżeli borykamy się z infekcją lub też przeziębieniem.

Jak wygląda zabieg?

Abdominoplastyka to zabieg, który trwa około 3 godziny. Czas trwania uzależniony jest jednak od rozległości zabiegu. Lekarz wykonuje długie cięcie skórne, od biodra do biodra oraz nad pępkiem. Następnie skóra wraz z tkanką tłuszczową zostaje odseparowana, dzięki czemu odsłonięte zostają mięśnie brzucha. Ostatecznie zabieg kończy się szwem i efektem szczupłej talii.

Pomimo, że zabieg wykonywany jest w stosunkowo krótkim czasie, zaś efekty widać niemalże natychmiast musimy wiedzieć, że przez kilka następnych dni brzuch może być obrzęknięty. Niekiedy możemy również odczuwać ból brzucha. Rekonwalescencja nie jest jednak procesem uciążliwym, dlatego już kilka godzin po zabiegu możemy powrócić do domu. Warto zaznaczyć, że kilka tygodni po zabiegu abdominoplastyki, konieczne jest noszenie specjalnego pasa.

Efekty zabiegu zaskakują, co sprawia, że wiele osób decyduje się na jego przeprowadzenie. Szczupła talia, płaski brzuch, zaledwie w kilka godzin, to marzenie, które obecnie łatwo można zrealizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Abdominoplastyka – cud płaskiego brzucha

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0