Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

9 najważniejszych zalet diety pudełkowej

dieta

Diety pudełkowe zyskują w Polsce coraz większą popularność. Na pierwszy rzut oka wyglądają na kosztowną inwestycją, szczególnie w dłuższych abonamentach, ale masa ludzi i tak je zamawia. Gdzie tkwi fenomen diety pudełkowej? Jakie cechy sprawiają, że warto się na nią zdecydować? Dowiesz się tego w poniższym artykule, więc przejdźmy do konkretów!

1.      Nie gotujesz

Skoro catering dietetyczny dostarcza pod Twoje drzwi 5 posiłków na cały dzień, to masz z głowy gotowanie. Nieważne, czy nie umiesz zbyt dobrze gotować, czy nie masz na to czasu – ten obowiązek po prostu znika!

2.      Nie chodzisz po sklepach

A jeżeli gotowanie odpada, to nie musisz także samodzielne kupować produktów spożywczych, a przynajmniej nie w takiej ilości. To kolejna oszczędność czasu, sił, lecz również… pieniędzy. Jeżeli zwykle dojeżdżasz samochodem do supermarketu, aby robić zakupy na obiad i resztę posiłków, to zużywasz przecież paliwo. A ono najtańsze w Polsce nie jest.

3.      Nie zmywasz tyle

Kolejna zaleta, która wychodzi z tego, że nie gotujesz. W Twoim zlewie, o ile nie masz zmywarki, nie spoczywa tyle naczyń. Nie używasz garnków do gotowania. Druga sprawa, że dieta pudełkowa – jak sama nazwa wskazuje – jest pakowana w praktyczne i wygodne pudełka, z których można bezpośrednio jeść. Jeśli będzie Ci to odpowiadać, to nie pobrudzisz tylu swoich talerzy.

4.      Jesz zdrowe rzeczy

O ile Twój catering dietetyczny nie należy do tych podejrzanie tanich. Cena diety pudełkowej odbija się na jakości wykorzystywanych w niej produktów. Zakładając, że trafisz na catering wysokiej klasy, będzie i smacznie, i bardzo zdrowo. Diety pudełkowe są np. odchudzające, ketogeniczne, bez glutenu, ale też na przyrost masy, oczywiście mięśniowej. Spory wybór, ale każdy z tych rodzajów opiera się na wartościowych posiłkach pełnych witamin i innych wartości odżywczych.

5.      Masz kontrolę nad kalorycznością

To znakomita rzeczy! Każda dieta pudełkowa jest tworzona do danej granicy kaloryczności. Dzięki temu dokładnie wiesz, ile kalorii dziennie wchłaniasz. Wspomaga to proces odchudzania.

6.      Korzystasz z konsultacji z dietetykiem

Każdy catering dietetyczny wyższej klasy ma swojego dyplomowanego dietetyka. I podaje na swojej stronie numer do niego, aby móc wybrać jak najlepszą dietę. Musisz bowiem wiedzieć, który rodzaj wybrać i w jakim wariancie kalorycznym, prawda? Z dietą pudełkową w zasadzie wszystko dostajesz na tacy i bez większego wysiłku.

7.      Nie wpadasz w rutynę

Wiadomo, jak jest z jedzeniem – chce się jeść zróżnicowane rzeczy, bo spożywanie w kółko tego samego w końcu się znudzi. Ale pod tym względem nie ma problemu z dieta pudełkową. Nawet w obrębie tego samego rodzaju i progu kaloryczności dania są codziennie zróżnicowane. A to głównie dlatego, że dobry catering dietetyczny ma wykwalifikowanych, doświadczonych kucharzy. Dzięki temu oferuje dania z kuchni z całego świata!

8.      Wcale nie wydajesz dużo więcej!

Zawsze duże znaczenie ma domowy budżet, nie oszukujmy się. Ale czy tak jakościowa dieta pudełkowa, oferując tak wiele zalet, jest dużo droższa? Nie do końca. Różnica wcale nie musi być znaczna, a pamiętaj, że dostajesz zdrowe i naturalne posiłki stworzone z produktów z najlepszych źródeł. Weź to pod uwagę we wszelkich kalkulacjach. Zresztą… ile jest dla Ciebie warte oszczędzanie czasu i sił? Niejednokrotnie dieta pudełkowa naprawdę się opłaca i wcale nie jest kierowana wyłącznie dla zabieganych osób.

9.      Dieta pudełkowa jest uniwersalna

Wszystkie wcześniejsze zalety jasno pokazują, że dieta pudełkowa jest uniwersalna. Zdrowa, smaczna, zróżnicowana, odciążająca Cię z obowiązku gotowania czy chodzenia po sklepach, wspomagająca różne cele (odchudzanie, wykluczenie z jadłospisu np. mięsa czy glutenu, budowa masy mięśniowej). To idealnie podsumowuje jej przydatność i tłumaczy wzrost popularności.

Źródło danych dotyczących przykładowej oferty: fitbitecatering.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 najważniejszych zalet diety pudełkowej

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0