Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

5 sposobów na szybsze odmładzanie

piękna kobieta
  1. Szklanka letniej wody z cytryną na dobry początek dnia. Idealny sposób na oczyszczenie i nawodnienie organizmu. Nawilżona od środka skóra będzie bardziej napięta, promienna, jej kolor żywszy a szare podkówki mniej widoczne.
  2. Sport każdego dnia. Wystarczy niewiele – choćby półgodzinny spacer z rana a od razu organizm zacznie lepiej funkcjonować. Dbaj o to, żeby wybrana aktywność była dla Ciebie przyjemnością. Wybierz się od czasu do czasu na basen. To nie prawda, że trudno znaleźć czas na sport – przyjemne możesz łączyć z pożytecznym np. jeżdżąc do pracy rowerem lub na rolkach. Jeśli trudno Ci utrzymać motywację przez dłuższy czas – zastanów się nad współpracą z trenerem personalnym.
  3. Nie potrafisz zrezygnować z podjadania? W takim razie wybierz przekąski które będą korzystne dla Twojego zdrowia. Pożegnaj się z chipsami na rzecz suszonych lub świeżych owoców. Są równie pyszne a przy okazji nie powodują uczucia ciężkości i zmęczenia. Oczywiście istotna jest jeszcze kwestia łączenia pokarmów. Na przykład jabłko zawsze lepiej zjeść przed większym posiłkiem.
  4. Nie jeść tuż przed snem. Oczywiście idealnie byłoby zrezygnować z posiłków po godz. 18. Co jeśli jednak pracujesz lub uczysz się do późnego wieczora? Najważniejsze to nie obciążać układu trawiennego na krótko przed spaniem. Przygotujmy organizm do wypoczynku choć na 2-3 godziny przed pójściem do łóżka.
  5. Zapomnij o smażonych potrawach. W ostateczności miej pod ręką olej kokosowy na którym krótko podsmażysz potrawę. Spróbuj jednak rozsmakować się bogatej palecie smaków potraw surowych, gotowanych, duszonych lub pieczonych. Ich przygotowanie nie zajmuje więcej czasu, a jest znacznie mniej szkodliwe dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 sposobów na szybsze odmładzanie

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0