Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

10 skutecznych motywatorów odchudzania

odchudzanie motywacja

Wyciągasz z szafy sukienkę, w której w zeszłym roku czułaś się jak anioł. Będziesz mogła olśniewać na tegorocznym przyjęciu. Rozpinasz zamek, wsuwasz się w miękki materiał i… Upsss! Skurczyła się!

Przecież przez ten rok starałaś się – w miarę możliwości –  dbać o figurę. Jakieś diety – od czasu do czasu. Trochę chodzenia na pilates (koleżanka potrzebowała towarzystwa), trochę spacerów z kijkami (były w bardzo korzystnej ofercie w markecie). Efekty nie powalały. Czasem zniknął kilogram, czasem dwa. Nie sprawdzałaś, kiedy wróciły. I ile ich wróciło.

Możesz znowu cieszyć się swoją sukienką. Możesz być szczupła. Potrzebna Ci tylko wytrwałość i powody, dla których nie zrezygnujesz ze starań o swój nowy wygląd. To właśnie one dają siłę i motywują w chwilach, gdy waga stoi w miejscu lub gdy gorycz życiowego zakrętu chce się zagryźć batonikiem.

Przedstawiam Ci dziesięć powodów, dla których warto podjąć wysiłek odchudzania i nie rezygnować z niego za szybko – kilka z nich na pewno skutecznie Cię podtrzyma w chwilach zniechęcenia.

 1. Uroda. Diety zwykle opierają się na pełnych witamin warzywach i zdrowych produktach nieprzetworzonych. Królują w nich kasze, ryż. Jeśli mięso – to tylko białe. Jeśli tłuszcze – to tylko szlachetne, pełne wartościowych składników. Nie ma siły – wypiękniejesz. Włosy staną się gęściejsze, cera gładsza, bardziej promienna. Oczy znowu będą błyszczeć.
 2. Ubrania – wyprzedaże, promocje. Największy wybór jest zawsze w najmniejszych rozmiarach. Nie schodzą tak, jak rozmiary L i większe. Można korzystać do woli J.
 3. Wysokie obcasy. Polubisz to uczucie, kiedy „płyniesz” po chodniku kilka centymetrów wyższa, a Twoim krokom towarzyszy lekkie staccato pantofelków.
 4. Sport. Ruch będzie Twoim antidotum na smutki. Każdy trening „naładuje” Cię wiarą w to, że ze wszystkim sobie poradzisz. Znikną problemy – zostaną sprawy do załatwienia. A Ty dasz radę!
 5. Samodzielność. Poczucie, że pokonujesz własne bariery, jest najlepszym motorem mierzenia się z rzeczywistością. Coraz rzadziej będziesz potrzebowała pomocy w załatwianiu różnych spraw – weźmiesz swoje życie we własne ręce.
 6. Satysfakcja. Wyobraź sobie spojrzenie osoby, która nigdy w Ciebie nie wierzyła; która zawsze miał się za kogoś lepszego,  kiedy staniesz przed nią szczupła i zadowolona z siebie. Wierz mi – warto!
 7. Zdrowie. Dieta, ruch sprawią, że znikną dolegliwości, które uprzykrzają Ci życie. Bóle kręgosłupa, migreny, osłabienie – zapomnisz o nich. Zapomnisz też, jak nazywa się lekarz rodzinny w Twojej przychodni J.
 8. Radość życia. Z każdym utraconym kilogramem będzie przybywało Ci energii i ochoty do działania. Wrócisz z pracy i jeszcze będziesz mogła góry przestawiać!.
 9. Młodość. Twój wygląd, sposób bycia nagle zacznie korzystnie rozmijać się z metryką. Nadejdzie taki moment, kiedy będziesz autentycznie zdumiona, widząc cyfry oznaczające Twój wiek.
 10. Atrakcyjność. Zdziwisz się, jak wiele spojrzeń będziesz przyciągać. Lekkość ruchu, zadowolenie z siebie płynące z poczucia własnej siły i wartości sprawią, że trudno będzie Cię nie zauważać.

Za każdym razem, gdy w czasie odchudzania, waga nie będzie chciała drgnąć, przywołuj tę listę. Da Ci siły i wiarę w to, że warto starać się dalej. A warto! – przekonasz się sama.


Iwona Binaś

kobiecetrescidotpl.wordpress.com

1 komentarz
 1. Barbara pisze:

  I takie artykułu szukałam! Rzeczowy i wyczerpujący. Dziękuję Wam 🙂 Teraz czuje się odpowiednio zmotywowana 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 skutecznych motywatorów odchudzania

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1